A vendégkönyv jelenleg zárolva van, nem lehet hozzászólni.
Kedves Ismeretlen!
Náhány szóban leírnám milyen hatásai vannak a marihuánának csak azért, hogy lássuk milyen következményei lehetnek a rendszeres használatábnak. Talán ezután könnyebb dönteni, hogy használd vagy nem. Én mindenképp azt javaslom, hogy ha úgy érzed, hogy nem tudsz lemondani róla önkéntesen fordulj segítségért a szüleidhez elöszőr, majd szakemberhez, mielőtt nem késő. Én is segítek, ha úgy érzed fordulj hozzám bizalommal.
A kendert (cannabist) a történelem során több célból is felhasználták. Például vászont, papírt és kötelet, illetve külön féle festékeket, lakkokat készítettek belőle, ezen kívül pedig madáreledelként is hasznosították.
A kendert ezen felül gyógyszerként is felhasználták, mert nagyon sok fajta gyógyhatású összetevője van. A marihuána, vagy fű általában a kender megszárított virágaiból készül és zöld színű, dohányszerű keveréknek látszik.
Világ szerte a negyedik legnépszerűbb drognak számít, az alkohol, koffein és nikotin után.
A marihuánát vagy dohánnyal összekeverve, cigaretta formájában szívják el, vagy tisztán vízipipából. Ezen felül ritkább esetben süti formájában (space cake), szájon keresztül fogyasztják.
A fű nem mindenkire hat egyformán, ugyanúgy, mint a többi drog. Ez függhet a használó adott lelki állapotától, a társaságtól, a helytől, a helyzettől és a szertől is. Jellemző a fűre, hogy a használó, amilyen lelkiállapotban van, azt elmélyíti. Például, ha valakinek nagyon rossz kedve van, akkor a marihuánától valószínűleg még rosszabb kedve lesz és ez a jó kedvre is igaz.
Általában a fű használatát követően jellemző, hogy felgyorsul a szívverés, a szemet körülvevő hártyában a vékony erek megdagadnak (ettől lesz piros a szeme a használónak), a száj kiszárad, gyakoribb vizelési inger jelentkezik, az étvágy megnő, az érzékelés megváltozik ( a használó másképp láthatja, érzékelheti a valóságot, mint aki nem lát). Általában jó kedve lesz a fűhasználóknak, gyakran nevetgélnek, olyan dolgokon is, amin a tiszta állapoitban lévők nem. Hogyha nem „jön be” a szer, vagy valaki túl sokat szív (túladagolja a szert), akkor előfordulhat, hányás, rosszullét, vagy elalvás, mellkasi fájdalmak, reszketés, ájulás, koordinációs zavarok.
A fűhasználók gyakran számolnak be hallucinációkról, és misztikus élményekről. A használók általában különböző élményekről számolnak be.
A fű okozhat lelki és fizikai függőséget is. Sokáig azt mondták, hogy csak lelki függőséget okozhat, de újabb kutatások eredményei azt mutatják, hogy fizikai elvonási tüneteket is okozhat a marihuánáról való leszokás.
A rendszeres marihuána-fogyasztás a rövid távú memóriát, a tüdőt és a vesét károsítja legjobban. A tanulási folyamatra is negatívan hat, a szer használója számára a mindennapi életben való eredményes részvételt is megnehezíthetik.
A marihuána használatnak lehet olyan mellékhatása, hogy a családban örökölt rejtett betegségeket korábban előhozza (lehet, hogy csak késő felnőttkorban jött volna elő, de a fű használat miatt 10-en, 20-on éves korban előjön). Ilyen betegség lehet a skizofrénia, vagy például a depresszió. Tudunk olyan esetről, hogy valaki marihuána használat során öngyilkosságot kísérelt meg.
Ha valaki marihuánát fogyaszt, akkor nem szokták ajánlani az alkohol fogyasztását, mert módosíthatja a fű hatását, rosszullétet eredményezhet. Van aki viszont szereti a kettő együttes hatását.
Hogyha az alkohol és a marihuána mellékhatásait és társadalmi elfogadottságát nézzük, akkor az mindenképpen elmondható, hogy az alkohol hazánkban legális, míg a marihuána illegális drog. A köztudatban is inkább elfogadják az alkohol fogyasztását, mint a marihuána használatot. Azonban a leírtak alapján elmondható, hogy mind a két fajta drog jelentős egészségkárosító hatású lehet (főképp ha hosszú távon és rendszeresen használják őket). Azt pedig mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy a felsorolt hatások, mellékhatások tudatában melyik károsabb és hogy használja-e bármelyiket a kettő közül (és milyen rendszerességgel).
"Senki nem lkehet szabad, amig a szenvedélyek rabja." Püthagorasz
Védőnő |
a spangli nekem bejön. Az szinte gyógynövény. Soma is megmondta, hogy az önismeretet segíti a füvezés |
Lehet rákattantam a fűre, micsinájjak?
Néha szipuztam is.
|
A szép láb ellenségei
Hogy milyen a szép női láb, arról érdekes módon mindenki hasonlóan vélekedik. Karcsú boka, formás lábfej és vádli. Csak ennyi kell hozzá, no és egy szép cipő! Ám a szép cipők, ha nem megfelelő építésűek, idővel meg is foszthatják a lábat szépségétől.Az egészséges és szép láb a női vonzerő egyik fontos eleme, ezért nagyon is óvni kellene minden veszélytől. Többek között a vénás megbetegedésektől, amelyek a felmérések szerint minden huszadik nőt érintenek.
Igaz, a kutatások szerint a vénás betegségek kifejlődésében komoly szerepet játszik a genetikai hajlam, ám - többek között - a nem megfelelő cipők viselése is hozzájárul a kialakulásukhoz. S ha be is tartjuk az orvosi utasításokat, és rendszeresen ápoljuk lábszárunkat, a boltok polcairól rendre a kecses, gyönyörű, ám lábgyilkoló cipőket vesszük le, és vesszük meg. Így aztán egy idő után már nemcsak a lábszár lesz beteg, hanem a lábfej is. Igaz, a tünetek jelentkezésének sorrendje egyénenként és koronként változó.
Sokan úgy vélik, hogy a láb szarusodása, a bőrkeményedés természetes folyamat, és a felnőttkor velejárója, így éppen ezért a folyamat lassításán, az ápoláson kívül nincs is vele semmi dolguk. Ez az illúzió egészen addig tarható is, amíg nem kezd el fájni a járás. És megint a "rossz" cipő vásárlásánál kezdődtek a bajok...
Mert rossz egy cipő,ha benne a láb nem tud három ponton támaszkodni, mert ekkor a lábboltozat lassan süllyedésnek indul, a cipő elkezd nyomni, és vérkeringési zavar alakul ki. A hajszálerek nem látják el úgy vérrel a szöveteket, mint kellene, és ez vezet az elszarusodási folyamathoz. Ha ezt a megváltozott harántboltozatot nem kezeljük betéttel, akkor továbbromlik a helyzet, és még jobban fog dörzsölni a cipő is. Ennek következtében csonthártyagyulladás is keletkezhet, s a gyulladás elcsontosodáshoz vezethet. És kialakul a bütyök. Márpedig ahhoz, hogy így nyáron, a nap kezdetén belebújhassunk egy gyönyörű utcai papucsba - amibe természetesen nem lehet betétet tenni -, a láb nem lehet bütykös. A lábbeli szépségén túl tehát érdemes figyelni - és áldozni - a kényelmességére is. Az otthoni papucsok megválasztásakor mindenképpen az utóbbi legyen a fő szempont, hiszen nem kevés az az idő, amit a lakás falai között töltünk, legalább ekkor ne gyötörje semmi a lábunkat.
Jó tudni
A lábak legnagyobb ellensége az ülés és az állás. Akiknek visszértágulatuk van, azok számára az egyik leghatásosabb gyógymód a mindennapos testmozgás. A biciklizés, a tenisz, a tollaslabda, a tánc, mind igen hasznosak, mert alaposan megdolgoztatják a lábakat. A kocogást azonban kerüljük! Az úszás különösen jó, mert az egész testet karbantartja, a hideg hatására pedig frissebb lesz a vérkeringés, a felületi vénák kiürülnek, összehúzódnak. A visszértágulatokra éppen ezért nagyon jó a délutáni vagy az esti hideg lábfürdő. Időtartama egyénenként változó, de legalább egy-két percig tartson.
MINDENJINEK EGÉSZSÉGES ÉS SZÉP LÁBAKAT!!! VÉDŐNŐ |
Hali!14 éves vagyok és még nem hordok melltartót, mert anya nem vesz, és én szeretnék!hoy mondjam meg anyának hogy kell?a választ a következő címre írd lécci: rudaandi@citromail.hu |
A kívánósság az éhség legbiztosabb jele nem a terhességé :) cső: Mazsi |
Ha "kívánós" lettem, az mennyire biztos jel a terhességre? |
Álmosító lehet aminek nincs izgató tartalma, nem kelt benned feszültséget, elandalít. Üdv: nanó |
Kedves védőnő!
milyen az álmosító könyv? |
KEDVES GABICA16!!!
A szüléstől való félelem egy természetes érzés, hisz az ember nem tudja, hogy mi fog történi, mit fog érezni.Ezért is jó, hogy van a 9 hónap (a terhessé időszaka), mert a gyermekt váró nő feltud készülni a szülésre, a gyermek fogadására.Ez idő altt érdemes olvasgatni ezekrő a dolgokról, illetve szülésre felkészítő tanfolyamra járni, hogy ezen félelmeket csökkentsük.
VÉDŐNŐ |
ALVÁS ZAVAROKRÓL
Mindenkinek szüksége van rá, hogy alaposan és megfelelően kialudja magát, de ez sajnos nem mindig sikerül. Bármilyen hihetetlen, az emberek 50 százaléka küzd időszakos, vagy állandósult alvási zavarokkal.
Fontos, hogy életmódunkba bevezessünk olyan, lefekvés előtti menetrendet is, amellyel jelezzük a szervezetünknek, hogy itt az ideje aludni. Egyénre szabott tanácsot nehéz lenne adni, de több-kevesebb próbálkozással megtalálhatjuk a számunkra leginkább megfelelő módszert, melynek segítségével bitosíthatjuk a tökéletes alvást, feltöltődést. |
Álmatlanság
Ha álmatlanságban szenvedünk, pontosan tudjuk, hogy minél inkább el akarunk aludni, annál kevésbé sikerül.
-Sokszor a legjobb felülni, valami meleget kortyolni, és egy álmosító könyvet olvasgatni. Ha az alvászavarok tartósak, tegyük fel magunknak a kérdést, hogyan tudnánk csillapítani szorongásainkat és javítani az életvitelünkön, továbbá vegyük fontolóra, hogy nem volna-e jó szakemberhez fordulni.
-Tartózkodjunk az altatók szedésétől, mert ezekre könnyű rászokni, és további problémákat okoznak. Próbálkozzunk inkább természetes szerekkel, gyógynövényekkel, pl. a macskagyökérrel, tea vagy oldat formájában. Szintén érdemes kamillából, citromfűből, vagy hársfavirágból készült főzetet inni. Remekül elálmosít pl. egy meleg aromaterápiás fürdő is néhány csepp levendulaolajjal.
-Ha erre nincs mód, mossuk meg arcunkat és lábunkat meleg vízzel, vagy szerezzünk be egyet a nagyanyáink korából ismert vízes palackból. Utána töltsünk néhány percet azzal, hogy kényeztessük magunkat egy kicsit. Mindezek segítenek ellazulni és könnyebben elaludni.
-Ne fogyasszunk koffeint este hét után, vagy teljesen mondjunk le róla. Valódi tea helyett fogyasszunk gyógynövényteát. - Ügyeljünk rá, hogy étrendünk kiegyensúlyozott legyen, és este 8 óra után már egyáltalán ne együnk. Tartózkodjunk a sok fehérjét tartalmazó ételektől, így a sajttól, a borjú- és a marhahústól, mert nem tudunk jól aludni, ha gyomrunknak nehéz ételt kell megemésztenie. - Próbáljunk meg lefekvés előtt kalcium és magnézium étrendkiegészítőt bevenni. - Döntően fontos, hogy ágyunk kényelmes legyen. A matrac kemény legyen, de annyira azért rugalmas, hogy a gerinc megtarthassa S alakját, amikor hanyatt fekszünk rajta. A nem megfelelő ágy hátfájást és álmatlan éjszakákat okozhat. - Ügyeljünk rá, hogy ne legyen melegünk, de ne is fázzunk - az ágyneműt ennek megfelelően válasszuk ki. - Tegyünk néhány csepp kamilla vagy levendula illóolajat egy papír zsebkendőre, azt pedig a párnánkra. - Igyunk egy pohár teáskanálnyi mézzel és csipetnyi fahéjjal ízesített meleg tejet. (Ne igyunk viszont tejet, ha hurutos megbetegedésekre hajlamosak vagy ekcémások vagyunk.) - A lassú, egyenletes lélegzés segít elálmosodni.
A hálószoba Fontos, hogy úgy rendezzük be hálószobánkat, hogy az megnyugtató és alvásra csábító legyen. Amennyire csak lehet, tartsuk tisztán és ügyeljünk a rendre. Amikor tehetjük, aludjunk nyitott ablaknál, hogy cserélődjön a levegő, hacsak nem nagyon zajos és rossz levegőjű a környék.
Remélem sikerült néhány ötletet adni, arra az esetre ha problémánk van az elalvással!! VÉDŐNŐ | |
Holnap suli, de nem tudok aludni.
Szedjek nyugtatót?
Vagy mit csináljak? |
Kedves Elsőbálos!
Sajnos a bőr égése és annak következtében létrejövő hólyagosodás nagyon kellemetlen és nehzen javuló állapot. Valamennyit biztos fog változni, de teljesen nem fog ilyen rövid idő alatt meggyógyulni, persze nem tudom mekkora területet érint, és milyen fokú.
A leégés után a bőrpír már másnap megjelenik, heves viszketés,
méginkább fájdalmas ödéma alakul ki testszerte, ami akár hólyagos, másodfokú égési tüneteket is produkálhat. A sérült hám néhány nap múltán nagy lemezekben kezd leválni, s a kínzó viszketés mellett esztétikai panaszokat is okoz, a bőr tarka lesz. Gyakran már ekkor láthatóvá válik a fényártalom jele, a foltos, apró pigmetáció megjelenése. A többszöri napégés biztos, késői jelei is ezek a lentigók, szeplők, melyek azt is jelzik, a bőr fénykárosodást kijavító mechanizmusai kezdenek kimerülni, nő a daganatképződés kockázata! |
|
Amit leghamarabb tennünk, kell: a szöveteket hűteni borogatással, hűtőkrémekkel, habokkal, melyek bőrtápláló vitaminokat (pantoténsav, A- és C-vitamin) is tartalmaznak. Soha ne tegyünk égett bőrünkre rákötő, ráragadó anyagokat (tejföl, tojás), mert a hő fixálásával mélyíthetik az égési sérülést.
Ha valamennyire javult és látható helyen van (persze, csak akkor ha a hólyagok már hámosodnak ) időlegesen egy pici alapozóval tudsz rajta fedni, de ha nagyon érzékeny, akkor a fertőzés miatt ez sem javasolt. Jobbulást! VÉDŐNŐ |
Kedves Védőnő!
Én a szüléstől félek.
Gabica16 |
Én csak ritkán álultam el (egyszer) , akkor én edzett vagyok?
Edzett vagyok?
Élsportoló? |
Kedves elsőbálos!
Kérj bőrgyógyásztól krémet. (gyógyszertárban keverik ki)
Majd figyeld magad a melanómák miatt. |
Kedves Védőnő!
Készülök a bálba és ma voltam szoliban de sajnos hólyagosra sült a bőröm, mert úgy tűnik, érzékenyebb vagyok az átlagnál. Hogy hozzam rendbe? Köszi: Elsőbálos |
MI A TEENDŐ ÁJULÁS ESETÉN?
Az iskolai ünnepségek egyik nagy izgalmat keltő eseménye szokott lenni, hogy az álló gyermekek közül néhányan "kidőlnek a sorból". Leginkább a hirtelen növő kamaszlányok és fiúk közül kerülnek ki az ájulósak. A hosszú állás, mozdulatlanság, esetleg meleg idő (évnyitó, évzáró), vagy a terem levegőtlensége okozza az eszméletvesztést. A beteg elsápad, előbb csak dülöngél, majd összecsuklik, szeme elréved, eszméletét veszíti. Ő maga úgy éli meg az ájulást, hogy egyre gyengébbnek érzi magát, szédül, szeme előtt fekete foltok jelennek meg, amelyek szaporodnak-nőnek, egybefolynak, majd az egész világ elsötétül. Csak amikor magukhoz térnek, akkor észlelik újra a külvilágot.
Az ájulás oka a vérnyomás leesése. Normálisan az ezt szabályozó érzékelők (receptorok) a vérnyomásesés hatására megnövelik az agy felé áramló vér mennyiségét, ezáltal az ájulás elkerülhető. Kamaszkorban ezek a receptorok nem működnek tökéletesen, illetve melegben az erek kitágulnak, folyadékhiányban pedig a vérnyomás könnyebben csökken, ez hozza létre az ájulást.
Mit tegyünk? A természet legtöbbször "megoldja" a problémát, mivel az ájult ember a földre kerül, feje azonos magasságban lesz a testével, így az agy fokozatosan megfelelő vérellátáshoz jut, a beteg magához tér. Segíteni úgy tudunk, hogy a fekvő, ájult gyermek lábát megemeljük, így nagyobb vérmennyiség jut az agyhoz. Szoros ruháját, nyakkendőjét lazítsuk meg, levegős, hűs helyre vigyük. Természetesen az eszméletlen betegnek a szájába semmit nem szabad adni, még vizet sem!Az ájulást kellő mennyiségű folyadék fogyasztásával lehet megelőzni, és nem szabad meleg, levegőtlen helyen feszes vigyázban állnia az erre hajlamos gyermeknek. A sportolás jót tesz ebben az esetben is, az edzett gyermekek nagyon ritkán ájulnak el.
MINDENKINEK KIVÁNOK ÁJULÁSMENTES ÉLETET!!! VÉDŐNŐ |
nekem 144 a vérnyomásom
és 100 a pulzusom
bibibiii |
[Friss hozzászólások] [288-269] [268-249] [248-229] [228-209] [208-189] [188-169] [168-149] [148-129] [128-109] [108-89] [88-69] [68-49] [48-29] [28-9] [8-1]
|