Matek
Ha Csókay Miklósra gondolunk, akkor nemcsak a zongora virtuozitása jut eszünkbe, hanem az a szeretet is, ahogy a matekkal foglalkozik.
Szia, köszönöm, hogy elfogadtad a felkérésemet az interjúra, tehát az első kérdésem az lenne, hogy mióta foglalkozol a matekkal?
Már alsós korom óta érdekel a matek, egy pár osztálytársammal együtt Jakó Edit tanárnő segítségével készültünk a versenyekre. Később Ladányi – Szittyai Andrea tanárnő szakkörén foglalkoztunk versenyfeladatokkal.
Ha jól tudom, jársz továbbképzésre is, kitől hallottál a szolnoki matektáborról?
Szittyai István tanár úr ajánlotta a szolnoki tábort, ő beszélt rá, és mondta, hogy hasznos lenne, ha járnék.
Mi a feltétele a bekerülésnek?
Minden diáknak be kellett nyújtania a papír alapú jelentkezését, aki részt akart venni, feltüntetve rajta egy szaktanári ajánlást, az Igazgató Úr jóváhagyását és az eddigi versenyen elért eredményeket.
Mit tanítanak ott?
Többnyire olyan témakörökkel foglalkozunk, amik a középiskolai oktatásban csak kis hangsúlyt kapnak, vagy teljesen ki vannak emelve a tanmenetből. Most épp a komplex számokkal illetve a rekurzióval való problémamegoldás az, ami leginkább elnyerte a tetszésemet.
Milyen gyakran kerül megrendezésre ez a tábor?
Az évben 5 matekos hétvégét tartanak, kisebb – nagyobb szünetekkel. A múlt alkalom március 7 – én volt, a következő pedig majd áprilisban lesz.
Meddig lehet ide járni?
9. évfolyamtól 12. évfolyamig bezárólag lehet részt venni a foglalkozásokon, de hallottam már egy – két öregdiákról, akik első egyetemi évükben is bejártak a foglalkozásokra.
Mik a legjobb eredményeid matekból?
Nem tartom magam túl nagy versenyzőnek, inkább a szépsége az, ami a matematikának tetszik, de van egy pár megyei, országos, illetve városi eredményem.
Mik a jövőbeli terveid a matekkal?
Szeretnék mérnöki pályák felé továbbtanulni, amihez elengedhetetlen a matek; konkrét elképzelésem azonban nincs. Köszönöm a lehetőséget.
Miklós Daniella
|