Sorozatmánia
Szerintem a tévé azért ragaszkodik a szériában gyártott sorozatokhoz, mert
minden korosztályt a képernyő elé „ragaszthat”. A sorozatoknak
egy nagy előnye, hogy úgy osztják be, hogy minden nap legyen nézettsége,
minden napszakban.
Sorozatok a tévében
Délelőtt, mikor sokan dolgoznak, és csak a nyugdíjasok vannak otthon, tudják, hogy közkedvelt műsor a nyugdíjasok körében a sorozat, és leadnak többet is. Délután, mikor a fiatalok hazaérnek, úgymond fiataloknak készült sorozatokat vetítenek (amiket én nem nézek!), hogy az ő tévétársaságuknak legyen nagyobb a nézettsége.
Mivel sokak nézik, több a nyereség a reklámokon, és így többet kapnak, mint amennyiért a sorozatot megvásárolták vagy elkészítették, hiszen ezek olcsó, egy kaptafára készülő gyártmányok. Megjegyezném, hogy vannak sorozatok, melyeknek őrült sok része van, és mindig úgy osztják be, hogy mindig legyen nézettsége, és minél több része van, annál többet hoz, még akkor is, ha nagyobb a költségvetése.
Telefonos játékokhoz, műsorokhoz, vetélkedőkhöz szerintem még azért ragaszkodnak a tévétársaságok, mert pl: a telefonosjátékoknál sokan a nyeremény reményében betelefonálnak, és nem mindig visznek el nyereményt. Sőt, legtöbbször nem, és ez sok pénzt hozhat egy-egy vállalatnak. A műsorokhoz, pl: Megsztár, azért ragaszkodhatnak, mert sokak által megszerethetnek egy-egy énekest, ha már a Megasztárnál tartunk, és a rajongók mindent megtesznek, hogy a kedvencük nyerje meg a műsort, ezért képesek többször is betelefonálni, és egy tehetséges énekesnek sok rajongója van. Ez hatalmas bevétellel jár, és a műsor anyagi költségeik mellett nagy a nyereség. A vetélkedőkhöz még azért ragaszkodhat a tévétársaság, mert az oda bejutáshoz is telefonálni kell, és nem egy ember akar oda bejutni. Mindig izgalmas, humoros, közkedvelt az ilyen műsor. Itt is előfordulhat, hogy a szerencsés kiválasztott nem nyeri meg a főnyereményt, és így nem kell olyan sok pénzt kiadni.
Fish
|