Barátnőm a táncos
Interjúalanyom ezúttal gimnáziumi legjobb barátnőm, Gál Emese, aki arról mesélt nekem, hogyan is kezdődött tánckarrierje, majd évek során hogyan fejlődött ez tovább.
A Fogarassy Judit Balett és Jazztánc Stúdióban idén tölti a 15. évet.
Elmesélte, hogy óvodás korában szülei tanácsára-a mozgás fontosságára hivatkozva- vett pár balett órát itt, a táncstúdióban. Néhány alkalom után el is dőlt, hogy ezután rendszerességgel látogatni fogja az órákat, hiszen élvezte a mozgást és ez a mindennapjai részévé vált. Táncoktatást minden hétfőn és csütörtökön kap, amiket igyekszik nem kihagyni, illetve minden koreográfiát megtanulni. Néhány évvel ezelőtt az ott összekovácsolódott 9 fős lány csapat elkezdett komolyabb versenyeken részt venni, mint például Hódmezővásárhelyen, a Kistérségi Amatőr Művészeti Fesztiválon, ahol idén kiemelt fődíjas lett a csoport. Szegeden 2012-2015-ig minden évben felléptek a Modern tánc találkozón. 2012-ben a Hallelujah nevezetű műsorszámukkal a „Legjobb koreográfia” címet nyerték el. 2014-ben a Requiem, valamint idén a Ravel-Bolero című műsorszámuk is egyaránt arany minősítésben részesült, amire a tánctanárnő, Fogarassy Judit rendkívül büszke.
Talán a legtöbbre mégis a világbajnoki 6. helyezést tartják. „A legbüszkébb a világbajnok 6. helyezésre vagyok!”- nyilatkozott Emese. Azt is elmesélte, hogyan is került sor a bejutásra:
A Fogarassy Judit Balett és Jazztánc Stúdió felnőtt tánccsoportja „Tánc Show Formáció – felnőtt kategóriában”, az éves pontgyűjtő versenyek által nyert lehetőséget a részvételhez. Két alkalommal országos 2. és országos 3. helyezést ért a csoport el. Így sikerült a bejutás az IDF Világbajnokságra, melyet 2013. május 22- 26 között Nagykanizsán rendeztek meg. A megmérettetésen 30 ország jelent meg mint versenyző, s ebben a nemzetközi mezőnyben léptek fel ők is. A versenyek során elért pontszámukkal részt vehetnek a 2013. novemberében, Szerbiában megrendezett Európa Bajnokságon is.
Nagyobb kaliberű versenyek mellett a csoport rengeteg meghívást kap kisebb fellépésekre, mint például Hódmezővásárhelyre, Szegedre, Makóra, Székkutasra stb..
Minden év végén a hódmezővásárhelyi Bessenyei Ferenc Művelődési Központban kerül sor az év végi gálaműsorra, ahol is a stúdió minden egyes csoportja megmutatja koreográfiáit, és azt, hogy abban az évben mekkora tánctudásra tettek szert.
Egy Gál Emese által idézett sor arról, milyen kötelék van közte, és a tánc között:
„Nagyon örülök, hogy a tánc a mindennapjaim része, fontosnak tartom a mozgást, ez egy nagyszerű kikapcsolódás.”
Herczeg Alexandra 12.a
|