Képolvasással tanultunk meg olvasni, ami rendkívüli nehézségeket okozott számomra. De félév után belelendültem, és derekasan helytálltam.
4)Kedvelt személyiség volt társai körében?
Az első osztályban, Hódmezővásárhelyen sok barátom volt, könnyen beilleszkedtem, de a második osztály nehezen indult. Másik tájegységre, másik iskolában kerültem. Nem értették a tájszólásomat, rossz jegyekkel indítottam a félévemet. De hamarosan felzárkóztam.
5)Rossz hatással volt rád az új környezet?
Nagyon hiányzott a családom, a megszokott környezetem, és igen, ez kihatott tanulmányaimra.
6)Új barátokra találtál?
Igen. Megismerkedtem több olyan személlyel, akikkel még a mai napig is tartom a kapcsolatot.
7)Mely tantárgyakat kedvelted a legjobban?
Az irodalmat, nyelvtant és környezetismeretet mindig is szerettem. Ezekhez rövidesen társult az ének zene.(gimnáziumi évek során is jártam énekkarra).
8)Mi volt a főbb érdeklődési köröd?
Az irodalomhoz mindig is ragaszkodtam, versmondó versenyekre is jártam és szívesen olvastam. A természet is mindig közel állt a szívemhez nevelésem és lakóhelyünk kiválasztása kapcsán.
9)Fontos szerepet játszott az életedben a sport?
Igen. Második osztályos koromtól rendszeresen aerobic órákra jártam, majd futottam és tíz éves koromtól elkezdtem lovagolni.
10)Kedveled az állatokat?
Igen. Nagyon közel állnak hozzám, különösen a kutyák és a lovak.
11)Gyerekkorodban volt háziállatod?
Mindig is voltak állataink. 11 éves koromban megkaptam legszebb születésnapi ajándékot, a lovamat. Nagyon közel áll még most is hozzám, gimnáziumban pedig kaptam egy gyönyörű vizslát, aki sajnos már nincs köztünk. Lovamat sajnos el kellett adnunk, de vissza szeretném vásárolni. Addig is kis lakásunkból adódóan kis hörcsögeink okoznak örömet.
12)Térjünk vissza az iskola témakörre! Már kisiskolás korodban is tudtad, hogy mivel akarsz foglalkozni a jövőben?
Egyáltalán nem. Több tervem volt, de igazából 12. első félévében döntöttem el, hogy mi szeretnék lenni. De most, a diplomavédés közeledtével úgy érzem, hogy több lábon kell állni, valószínűleg koptatni fogom más intézmények padjait is.
13)Gimnáziumba vagy szakközépiskolába jártál?
Szüleim ragaszkodtak a gimnáziumhoz, és igazából én sem sajnálom ezt a döntésünket, mivel rendkívül jó alapokra tehettem szert.
14)Hova jártál gimnáziumba?
Lakóhelyemből adódóan sajnos szakítanom kellett a családi hagyománnyal: nem a Bethlen Gábor Református Gimnáziumba, hanem a Nagyboldogasszony Katolikus Gimnáziumba jártam Kaposváron.
15)Szóval ez egy katolikus iskola volt. Miben más az oktatás egy ilyen intézményben egy átlagos iskolához képest?
Talán annyiban, hogy jobban odafigyelnek a gyerekre, szélsőségektől mentesen teltek a hétköznapok, és minden pénteken diákmisére jártunk.
16)Jó eredményekkel zártad az érettségit?
Igen, egész jókkal. A két felvételi tárgyam, a magyar és a biológia ötös lett, és szerencsére a nyelvvizsga is sokat nyomott a latba.
17)Tehát jó esélyekkel indultál neki az életnek. Hova vitt tovább az út?
Mivel az országban egyedül Szegeden volt magyar-biológia szak, valamint kötődésem a gyökerekhez, arra vitt, hogy Szegeden kezdjem el egyetemi éveimet.
18)Nagy volt a távolság. Hiányzott a család?
Első évben igen. Rengeteget ingáztam haza, de a 2. évben csatlakozott a család. Sajnos édesapám Somogyban maradt, de igyekszünk minél sűrűbben látogatni.
19)Melyik évfolyamra jársz az egyetemen?
Magyar szakon most végzek,vadgazda mérnökin még két fél évem van hátra.
20)Tehát hamarosan két diplomád is lesz. Hogyan tovább?
Csillapíthatatlan tudásszomjam miatt úgy érzem, muszáj még egy szakot elvégeznem. Ez az abszolút bebiztosított jövő szempontjából is fontos. Még nem tudom pontosan, hogy melyik irányba tovább, de hamarosan tisztázódni fog bennem.
Köszönet az interjú alanyának, nővéremnek: Beier Ágnesnek