1953.december 1-én alapították mint zeneiskolát. 8 tanárral és 180 diákkal indították el. A jelenlegi Károlyi-ház helyén.
Mióta igazgató ön?
2003 novembere óta tagintézmény vezető és 2007 óta igazgató vagyok.
Mik a tervei az iskolával?
Hogy Csongrád megye legjobb Művészeti Iskolája legyen és a diákok száma ne csökkenjen 1000 alá .A város művészeti életében vezető szerepe maradjon.
Hány tanulója van az iskolának, és milyen tanszakok vannak?
996 diák jár ide és ebből 530 zenész, többi pedig a színjátszó,táncos és képzőművészeti tanuló. Az oktatható tanszakok közül zongora,orgona,szintetizátor,hegedű,gordonka,furulya,fuvola,oboa,klarinét,fagott,kürt,trombita, harsona, tuba,ütőhangszerek, magánének,néptánc, társastánc, színjátszás, grafika,festészet, kerámia, kézműves.
Hallottam új zongorát kaptak,ki segített ebben és hova fogják tenni?
A hangversenyterembe kerül,mert a régi már 45 éves volt és már többször fel lett újítva. Ennyi év után egy Zeneiskolánál elhasználódik egy zongora, ezért vált szükségessé a csere .Egy iskolában a beruházásra a költségvetés nem tartalmaz annyi pénzt,hogy új zongorát lehessen venni. Ezért kellett pályázni. A beadott pályázatunk szerencsére nyert és önkormányzati támogatással együtt sikerült megvenni az új hangszert.
Mikor vannak nyílt órák az iskolában?
Minden év második felében tartunk egy nyílt hetet ekkor a szülők bemehetnek gyermekük tanítási órájára. Ezen kívül szülői értekezletes hangversenyeket is tartunk,tanszakonként minden félévben,valamint havonta rendezünk növendékhangversenyt.
Hány éves kórtól járhat ide a gyermek,mik az alapfeltételek a felvételihez?
6-22 éves korig folyik az oktatás,de kivételes setebne6 éves kor alatt is felveszünk. A felvételihez ritmusérzék és jó hallás szükséges erről minden évben júniusban egy felvételi bizottság győződik meg és aki megfelel az lehet az iskola tanulója.
Ön melyik iskolába ajánlaná a diákot ha zenei pályán akar tovább tanulni?
A szegedi Zeneművészeti Szakközépiskola a legközelebbi olyan középiskola ahol elkezdhetnek zenei pályájukra készülni. Ez az iskola országosan elismert és aki zenész szeretne lenni és bekerül ebbe az iskolába az jó eséllyel indulhat neki,de színvonalas a kecskeméti és békéscsabai Zeneművészeti Szakközépiskola is csak túl messzire van Hódmezővásárhelytől,de mivel Szegeden is minden hangszert oktatnak ezért célszerű ezt az intézményt választani.
Ön vezetője a városi fúvószenekarnak és mióta létezik?
1958-ban Kerekes Pál alapította a zenekart,melynek én is tagja voltam1974-1985-ig. 1995 szeptemberében vettem át a fúvószenekar vezetését.
Mikor vannak próbák és hol?
Minden héten vasárnap délelőtt 10-12 óra között van a próba,de fontos fellépések előtt másnapokon is kell tartani próbát,mivel amatőr fúvószenekarról van szó a tagok otthon, keveset gyakorolnak így ezt a zenekari próbákkal kell helyettesíteni,ezért szükséges rendkívüli próbákat beiktatni. A zenekarPetőfi Művelődési Központhoz tartozik így az ő épületükbena Petőfi utcai Tánciskolában zajlik.
Hogy lehet a zenekarba bejutni?
Zenei előképzettség kell hozzá, aki a Zeneiskolába já,r az először bekerül a zeneiskolai fúvószenekarba, és mikor a hangszeres tudása eléri azt a szintet,hogy a nehezebb darabokat is eltudja játszani, akkor kerül át a városi fúvószenekarba .Aki a zenekarba bekerül az előbb utóbba városi zenekar tagja lesz.
Mikor szoktak fellépni?
Ezt nem lehet meghatározni. Az évi 40-45 szereplés bizonyítéka annak, hogy a zenekar közösségi szelleme kiváló.
Hány tagú a zenekar?
45 fős és állandóan bővül. Sok olyan diák vagy az iskolát el hagyó régi diákok vannak, akik be akarnak kerülni.
Az Újévi koncertet hány éve rendezik?
2002 óta minden Újévkor megrendezzük. Mindig nagy sikerrel, mert teltház fogad, mikor kilépünk és tapsözön. Ezért minden évben érdemes megrendezni.